Yıldızname Bakımı

Her konuda olduğu gibi bu ilimde de çok özel şartlar vardır. Özellikle karmaşık ilimler gerektiren işlerde, işin niteliğinden çok kim tarafından hazırlandığına bakılır. Bu tüm büyü ve vefk çalışmalarında geçerli olduğu gibi, yıldızname gibi büyü olmayan çalışmalar için de geçerlidir.

Yıldızname, içerisinde birden fazla ilim barındıran bir süreçle hazırlanır. Her aşamasında dikkat ve bilgi gerektiren bu süreçte, bilgiyle beraber tecrübe de çok önemli bir rol oynar. Bu nedenle, bu işlemi yapacak kişilerin mutlak surette dikkatli ve bilgili olması gereklidir. Her şeyden önce, tüm medyum hocaların yıldızname hazırlayamayacağı konusunda bilginiz olması gerekir. Büyü ayrıdır, yıldızname çok ayrıdır.

Yıldızların, isimlerin, rakamların ilmini bilmeden yıldızname hazırlanamaz. Her zaman en bilgin kişiler tarafından kullanılan bu çalışmalar, yine aynı şekilde bilgin kişiler tarafından hazırlanmak zorundadır. Aksi takdirde hiçbir etkisi olmaz ve verdiği bilgiler yanıltıcı olur.

Yıldızname hazırlayacak kişinin astroloji bilmesi gereklidir. Adından da anlayacağınız gibi, bu çalışmada yıldızların ve gezegenlerin etkisi çok önemlidir. Çalışmanın temelini dünya dışındaki gezegenlerin konumları ve kişi üzerindeki etkisi oluşturur. Bu gezegenlerin geçmişe, geleceğe ve şu an yaşanan zamana etki ettiğini de unutmamak gerekir. Üç farklı zamanın birleşmesi ile hesaplanan işlemler, üstün astroloji bilgisi olmadan gerçekleştirilemez.

Buna ek olarak yıldızname hazırlayacak olan kişinin numeroloji konusunda bilgili olması çok önemlidir. Kişinin doğum tarihi ve ismi, yine bu çalışmaları etkileyen başka detaylardandır. Bu detayların yorumlanması ve doğru şekilde yıldızların etkileriyle harmanlanarak hesaplanması numeroloji ilmi konusunda üstün bilgi gerektirir.

Çok üst düzey gerektirmese de, ortalama düzeyde astronomi bilgisi de önemlidir. Üstat sayılabilecek hocalar tarafından hazırlanan eserlerde, gerçekten yıldızname hazırlamayı bilen kişilerin uzay ve diğer gezegenler hakkında ciddi bilgisi olduğundan bahsedilir.

Kısacası, yıldızname hazırlamak her yiğidin harcı değildir. Öncelikle bilgi şartı olsa da, her gayb ilminde olduğu gibi, bu ilimde de belli bir ilham esastır. Bu ilham, herkese verilmez ve hak etmiş olan insanlar tarafından kullanılabilir. Her yıldızname hazırlarım diyen hazırlayamaz, yaptığı şey sadece basit bir sayfadan öteye geçemez.

Sitemizdeki tüm yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha önce kimse yorum yapmamış. İlk yapan siz olun!

Yorum Yapın!

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

0 Yorum