web analytics
ŞUNUNLA İLGİLİ SONUÇLAR GÖSTERİLİYOR:

yıldızname baktırmak istiyorum

Genel Bilgiler

Yıldızname Bakımı

Her konuda olduğu gibi bu ilimde de çok özel şartlar vardır. Özellikle karmaşık ilimler gerektiren işlerde, işin niteliğinden çok kim tarafından hazırlandığına bakılır. Bu tüm büyü ve vefk çalışmalarında geçerli olduğu gibi, yıldızname gibi büyü olmayan çalışmalar için de geçerlidir.

Yıldızname, içerisinde birden fazla ilim barındıran bir süreçle hazırlanır. Her aşamasında dikkat ve bilgi gerektiren bu süreçte, bilgiyle beraber tecrübe de çok önemli bir rol oynar. Bu nedenle, bu işlemi yapacak kişilerin mutlak surette dikkatli ve bilgili olması gereklidir. Her şeyden önce, tüm medyum hocaların yıldızname hazırlayamayacağı konusunda bilginiz olması gerekir. Büyü ayrıdır, yıldızname çok ayrıdır.

Yıldızların, isimlerin, rakamların ilmini bilmeden yıldızname hazırlanamaz. Her zaman en bilgin kişiler tarafından kullanılan bu çalışmalar, yine aynı şekilde bilgin kişiler tarafından hazırlanmak zorundadır. Aksi takdirde hiçbir etkisi olmaz ve verdiği bilgiler yanıltıcı olur.

Yıldızname hazırlayacak kişinin astroloji bilmesi gereklidir. Adından da anlayacağınız gibi, bu çalışmada yıldızların ve gezegenlerin etkisi çok önemlidir. Çalışmanın temelini dünya dışındaki gezegenlerin konumları ve kişi üzerindeki etkisi oluşturur. Bu gezegenlerin geçmişe, geleceğe ve şu an yaşanan zamana etki ettiğini de unutmamak gerekir. Üç farklı zamanın birleşmesi ile hesaplanan işlemler, üstün astroloji bilgisi olmadan gerçekleştirilemez.

Buna ek olarak yıldızname hazırlayacak olan kişinin numeroloji konusunda bilgili olması çok önemlidir. Kişinin doğum tarihi ve ismi, yine bu çalışmaları etkileyen başka detaylardandır. Bu detayların yorumlanması ve doğru şekilde yıldızların etkileriyle harmanlanarak hesaplanması numeroloji ilmi konusunda üstün bilgi gerektirir.

Çok üst düzey gerektirmese de, ortalama düzeyde astronomi bilgisi de önemlidir. Üstat sayılabilecek hocalar tarafından hazırlanan eserlerde, gerçekten yıldızname hazırlamayı bilen kişilerin uzay ve diğer gezegenler hakkında ciddi bilgisi olduğundan bahsedilir.

Kısacası, yıldızname hazırlamak her yiğidin harcı değildir. Öncelikle bilgi şartı olsa da, her gayb ilminde olduğu gibi, bu ilimde de belli bir ilham esastır. Bu ilham, herkese verilmez ve hak etmiş olan insanlar tarafından kullanılabilir. Her yıldızname hazırlarım diyen hazırlayamaz, yaptığı şey sadece basit bir sayfadan öteye geçemez.

Sitemizdeki tüm yorumları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

  • Reply
    yeşim
    23 Ocak 2019 at 14:46

    Ben 27 yaşındayım, bugüne kadar doğru düzgün bir ilişkim bile olmamıştı, arkadaşlarım evlenmeye başlayınca ailemden ciddi baskı görmeye başladım. Sülalemizde herkes erken yaşta evlendiği için benim evde kaldığımı söylemeye başladılar. Günlük yaşantımda bile beni olumsuz etkileyen bir şey oldu bu. Zaten iş de bulamadığım, atanamadığım için bir an önce evlenmemi istiyorlardı.
    Bu konuyla ilgili birileri geldi gitti eve ama hiçbiri istediğim gibi bir insan değildi. Yani artık kısmetim tamamen kapalı benim diye bile düşünmeye başladım. Arkadaşımın evinde kalırken onunla konuştuğumuz sırada annesi duymuş, Ali Gürses hocayı önerdiler. Kısmet açma vefki yaptırdım ben de bu hocaya. Yanlış hatırlamıyorsam beş altı günde elime ulaştı vefk. Belki psikolojik bilmiyorum ama elime alır almaz bir şeyler hissettim sanki bir enerji sarmış gibi hissettim. İşin en garip kısmı zaten vefk geldikten sonraki hafta oldu. Eskiden hoşlandığım bir arkadaşım bana mesaj attı, halimi hatrımı sordu, işler gelişti, resmen yıldırım aşkı gibi birbirimize çekilmeye başladık. Bir ay kadar sonra da istemeye geldiler. Şu an sözlendik, gayet de mutluyum. Benim yaşadığım bu psikolojiyi çekmeyen bilemez. Gerçekten çok zor bir durum ve kimsenin başına gelmesini istemem. Bu yüzden burada vefkin etkisini anlattım ki ihtiyacı olan arkadaşlar olursa ne yapabileceklerini görsünler.

Yorum yapın